عضو کمیته فنی استقلال نیستم، دو بازیکن کیفیت لازم را ندارند

مجید نامجومطلق در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص تساوی استقلال برابر نساجی مازندران گفت: بازی خوبی را از استقلال شاهد نبودیم، اتفاق خاصی در این بازی نیفتاد و جنگ بیشتر در میانه میدان بود. هر دو تیم نمی خواستند موقعیتی به یکدیگر بدهند و در سرانجام هم دیدیم هر کدام به یک امتیاز رسیدند.

عضو کمیته فنی استقلال نیستم، دو بازیکن کیفیت لازم را ندارند

وی ادامه داد: متأسفانه استقلال همانند نیم فصل سال گذشته نیست و بازی های خوبی از خود ارائه نمی دهد. تیم شفر با برنامه بازی نمی نماید و این برای طرفداران و علاقه مندان به این تیم نگران کننده گردیده است؛ البته کمبود بازیکن هم در این تیم وجود دارد که متأسفانه باید بگویم مدیران قبلی در حق استقلال جفا کردند و با تضعیف این تیم، شرایط را برای حضور پرقدرت استقلال از بین بردند و حالا می بینیم که آبی پوشان نتوانستند در هفته های ابتدایی، امتیازات لازم را کسب و به رده های پایین جدول سقوط کردند.

نامجومطلق در پاسخ به این سؤال که شما عضو کمیته فنی هستید، آیا قرار نیست در خصوص مسائل فنی ورود کنید؟ گفت: چه کسی گفته من عضو کمیته فنی هستم؟ چنین چیزی صحت ندارد. واقعیت این است که بعد از حضور فتحی، با من تماس گرفته شد و از من خواستند که به باشگاه بروم. با توجه به اینکه استقلال خانه من است، به آنجا رفته و با سرپرست جدید باشگاه صحبت کردم و گفتم اگر قرار است کمیته فنی تشکیل گردد، احتیاج به شرایط خاص دارد و باید شروطی در این قضیه لحاظ گردد و حتی به فتحی گفتم باید زمان به من بدهید تا بتوانم در این خصوص فکر کنم؛ اما متأسفانه هنوز از درِ باشگاه بیرون نیامده، دیدم نام پنج نفر که من هم در آنها بودم، به عنوان کمیته فنی استقلال معرفی گردید ولی من نه در این کمیته حضور دارم و نه فکر می کنم چنین کمیته ای تشکیل گردیده است.

وی اضافه نمود: استقلال خانه من است، تیمم را دوست دارم، سال ها برایش بازی کردم و به دنبال پست و سمت نیستم و حتی به سرپرست باشگاه هم گفتم اگر از لحاظ فکری یاری بخواهید، در خدمت هستم. بحث تشکیل کمیته فنی احتیاج به توضیح وظایف دارد و باید کمیته اختیاراتی داشته باشد که در مسائل فنی، نقطه نظراتش اعمال گردد ولی باز هم می گویم من در چنین کمیته فنی حضور ندارم و بحث پیوستن من در کمیته فنی شایعه است.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا روزی که از شما خواسته شد به باشگاه بروید، آقایان مظلومی، بهتاش فریبا، مجید رضایی و امید روانخواه هم بودند؟ گفت: وقتی از جلسه بیرون آمدم، تنها پرویز مظلومی را دیدم، با او صحبت کردم اما نه در خصوص بحث کمیته فنی و او هم در این مورد چیزی به من نگفت ولی باز هم رسماً اعلام می کنم که من در کمیته فنی حضور ندارم؛ البته در زمان افتخاری هم همین بحث پیش آمد ولی هیچ وقت ندیدیم که کمیته فنی اختیاراتی داشته باشد. حتی به من در دو دوره پیشنهاد سرمربیگری استقلال هم شد ولی باز هم می گویم که به دنبال پست و سمت نیستم و اگر یاری فکری از من خواسته گردد، مطمئن باشید بدون چون و چرا، این کار را انجام خواهم داد.

نامجومطلق در خصوص انتقاداتی که از بازیکنان خارجی استقلال می گردد، گفت: وقتی بازیکن خارجی به خدمت گرفته می گردد، انتظار می رود که از بازیکنان داخلی بهتر باشد؛ خود من به عنوان لژیونر بازی کردم و کاملاً این شرایط را می دانم. وقتی باشگاه بازیکن خارجی می گیرد، به دنبال این است تا بتواند از آنها به بهترین وجه استفاده کند. از فوتبالیست های داخلی بهتر باشد و بتواند عملکرد قابل قبولی در آن تیم داشته باشد، اما متأسفانه در استقلال به جز طارق همام که خوب بازی می نماید، مایر و الحاجی گرو کیفیت بالایی ندارند و من هنوز متوجه نشدم که دلیل جذب این دو بازیکن چیست. آیا این همه هزینه نموده ایم که این دو روی نیمکت بنشینند؟ اگر واقعاً بی کیفیت بودند پس چرا آنها را جذب کردیم؟ متأسفانه باید بگویم با شرایطی که این دو بازیکن دارند، بازیکنان داخلی ما به مراتب کیفیتشان از آنها بالاتر است و استقلال می تواند از جوانانش بهتر استفاده کند تا از این خارجی های بی کیفیت.

وی توضیح داد: استقلال از نظر اقتصادی و نیروی انسانی بابت جذب این دو ضرر نموده است؛ این مشکل نه تنها در استقلال بلکه در تیم های دیگر هم وجود دارد. به طور مثال پرسپولیس هم سال گذشته دو بازیکن داشت که هرگز بازی نکردند اما با شکایت توانستند پول خود را هم بگیرند. ما باید بازیکنانی را بیاوریم که همانند تیام و جباروف با کیفیت و تأثیرگذار باشند نه اینکه تنها بیایند پول را از بین برده، نیمکت نشین شوند و هیچ نقشی در موفقیت تیم نداشته باشند.

نامجومطلق در خصوص دربی هشتاد و هشتم گفت: یک بازی متفاوت را خواهید دید؛ این بازی با تمام بازی ها فرق می نماید و عملاً شرایط برای دو تیم متفاوت است. بارها این رخ داده و تیمی که در پایین جدول است، توانسته برنده این بازی باشد و هرگز این طور نبوده که تیمی که در هفته های گذشته نتایج بهتری هم کسب نموده، پیروز میدان باشد.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تأکید کرد: دربی همیشه شرایط خاص خود را دارد و نمی توان آن را پیش بینی کرد؛ این بازی، بازی لحظه هاست و هر تیمی که از موقعیت های به دست آمده، بهتر استفاده کند، مطمئناً پیروز میدان خواهد بود.

وی در سرانجام اظهار داشت: این روزها با شرایطی که استقلال دارد، به طرفدارانش خیلی احتیاجمند است؛ آنها باید در روز پنجشنبه تیمشان را تنها نگذاشته و با حمایت از بازیکنان، ضامن موفقیت این تیم برابر پرسپولیس باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عضو کمیته فنی استقلال نیستم، دو بازیکن کیفیت لازم را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو کمیته فنی استقلال نیستم، دو بازیکن کیفیت لازم را ندارند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید