توافق با رییس کل بیمه مرکزی برای تسهیل در پرداخت بیمه سیل زدگان

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که هم اکنون نمی توان میزان خسارت های وارده سیل را برآورد کرد، گفت: برای تسهیل در پرداخت بیمه با رییس کل بیمه مرکزی توافقاتی انجام داده ایم.

توافق با رییس کل بیمه مرکزی برای تسهیل در پرداخت بیمه سیل زدگان

به گزارش خبرنگاران، فرشاد مقیمی در بازدید از شهرک صنعتی شهر آق قلا گفت: در استان گلستان تنها شهرستانی که از نظر صنعتی آسیب دیده شهرک صنعتی آق قلا است، این شهرک بهترین شهرک صنعتی استان گلستان است که 215 واحد دارد.

وی با تاکید بر اینکه تا آب به طور کامل از شهر خارج نگردد، نمی توان خسارت وارده را به طور دقیق برآورد کرد، اضافه نمود: ورودی آب شهرک زیاد و خروجی کم است و اقدامات لازم جهت باز کردن زه کش ها در خروجی شهرک را اجرا شده است و به ناچار جاده اصلی گرگان به آق قلا را شکاف دادیم تا خروجی آب بالا برود اما همچنان اقدامات دیگری در مورد خروج آب در حال اجرا است و حدود 40 سانتی متر از سطح آب کاهش پیدا نموده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این واحدها دچار دو نوع خسارت هستند و بسیاری از واحدها بر اثر طوفان پیش از سیل هم آسیب دیده اند و وقوع سیل از پیش اطلاع رسانی شده بود، گفت: چون روز اول نوروز بود بسیاری از واحد ها تعطیل بودند، به همین دلیل میزان خسارات افزایش پیدا کرد و افرادی که در منطقه بودند اقدامات پیشگیرانه اولیه را انجام داده بودند، بعضی از واحد ها مواد اولیه را از شهرک خارج یا به ارتفاع منتقل نموده بودند.

وی ادامه داد: واحدها از نظر مواد اولیه، ماشین آلات، تجهیزات مستقر، محصولات نهایی، تصفیه خانه، پمپ و … آسیب دیده اند و همچنین بعضی از صنوف سطح شهر هم خسارت های بسیاری دیده اند.

مقیمی در مورد اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در تسهیل امور شهرک توضیح داد: در گام اول نگهبانان و سکنه ای که امکان خروج از شهرک را نداشتند، خارج کردیم و راه های خروجی آب را باز کردیم.

وی ادامه داد: برای تسهیل در پرداخت بیمه با رییس کل بیمه مرکزی توافقاتی انجام دادیم. برای برآورد میزان خسارت ها تیمی را مستقر کردیم تا در اولین فرصت برآوردها انجام گردد. از استان های مختلف با مرکزیت اتاق بازرگانی درخواست یاری کردیم. بر اساس دستور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت از اصناف سراسر کشور دعوت کردیم در تامین مایحتاج اولیه مردم یاری نمایند و هم اکنون کامیون ها و ماشین آلات مختلف راهی استان گلستان هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان نمود: در بحث استمهال هم با امور اقتصاد و دارایی هماهنگی هایی انجام دادیم که بر اساس آن مجموعه پیشنهادات وزارت صنعت، معدن و تجارت تا روز سه شنبه به وزیر محترم کشور تقدیم می گردد که در جلسه هیات دولت مطرح گردد و این توافقات در مورد یاری های بلاعوض، تسهیلات برای جبران خسارت های وارده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توافق با رییس کل بیمه مرکزی برای تسهیل در پرداخت بیمه سیل زدگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق با رییس کل بیمه مرکزی برای تسهیل در پرداخت بیمه سیل زدگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید