چین یوان را قربانی جنگ تجاری با آمریکا نمی کند

روابط اقتصادی بین چین و آمریکا به دلیل جنگ تعرفه ها وارد مرحله بحرانی گردیده است.

چین یوان را قربانی جنگ تجاری با آمریکا نمی کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جائو فنگ - سخنگوی وزارت بازرگانی چین - گفت: این کشور قصد استفاده از یوان به عنوان یک ابزار در جنگ تجاری با آمریکا را ندارد، چراکه این اقدام مغایر روحیه تعامل بین اعضای گروه 20 است و چین نمی خواهد با کاهش تعمدی ارزش یوان، رقابت پذیری محصولات خود را در برابر محصولات آمریکایی افزایش دهد.

وی گفت: دولت چین متعهد به نگه داشتن ارزش یوان در سطح معقول است و کاهش ارزش یوان بیش از آن که مفید باشد به ضرر این کشور است.

وی در پاسخ به توئیت دونالد ترامپ در انتقاد از اعمال تعرفه چین بر واردات کالاهایی به ارزش 60 میلیارد دلار از آمریکا گفت که این اقدامات جنبه سیاسی ندارند.

از ماه مارس تاکنون ارزش یوان در برابر دلار هشت درصد کاهش یافته است و برخی اقتصاددانان معتقدند چین عمدا دست به چنین اقدامی زده است تا رقابت پذیری محصولات آمریکایی را کاهش دهد.

دور جدید تعرفه های آمریکا بر کالاهای چینی از 24 سپتامبر اجرایی خواهد شد و واشنگتن تهدید نموده که بر 267 میلیارد دلار دیگر از کالاهای وارداتی چین نیز تعرفه اعمال می نماید.

دور جدید جنگ تعرفه ای چین و آمریکا پس از آن صورت می گیرد که در ابتدای سال جاری آمریکا بر 50 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین تعرفه وضع نموده بود. آمریکا تاکنون بر نیمی از کالاهای وارداتی از چین تعرفه بیشتر وضع نموده است.

با تور چین از این کشور زیبا دیدن کنید

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چین یوان را قربانی جنگ تجاری با آمریکا نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین یوان را قربانی جنگ تجاری با آمریکا نمی کند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید