پل معلق سئول شاهکار معماری کره جنوبی

پل معلق سئول سال 1970 برای عبور وسایل نقلیه و اتصال بازار نامدائمون از شرق این شهر به ایستگاه ها و پارک های غربی شهر ساخته شد. در سال 2006 پس از بازرسی های شدید ایمنی، دولت سئول به این نتیجه رسید که این پل هوایی که 17 متر ارتفاع دارد، ناامن است و باید تخریب و دوباره ساخته شود. اما پس از مشورت با ساکنان و کارشناسان سئول، تصمیم گرفته شد تا این پل پس از بازسازی به پیاده رو و مسیری برای عبور مردم تبدیل شود. در سال 2015 یک مسابقه برای طراحی پروژه این پل هوایی اعلام شد که درنهایت یک استودیوی هلندی به نام MVRDV توانست در این رقابت پیروز شود.

پل معلق سئول شاهکار معماری کره جنوبی

این پل معلق با نام Seoullo 7017 بین مردم معروف و معنای آن به سمت سئول و خیابان سئول است. 7017 هم نیز نشان دهنده سال ساخت و بازسازی این پل یعنی 1970 برای ساخت پل هوایی و 2017 برای تبدیل آن به پیاده رو است. پل هوایی Seoullo 7017 با بیش از 24000 گیاه گلدار، درختچه، بوته و درخت علاوه بر فراهم کردن فضایی سبز در مرکز سئول، به عنوان یک تجربه آموزشی و هنری برای شهر سئول نیز در نظر گرفته شده است.

قیمت بلیط هواپیما سئول

لیست هتل های سئول

وینی ماس، موسس شرکت MVRDV در مورد این پل چنین توضیح می دهد: باغ معلق یک باغ آموزشی است، که در آینده می تواند در سراسر سئول مورد استفاده قرار بگیرد، جایی که بتوان در آن گیاهان را پرورش داده و به خانه های جدید منتقل نمود. گیاهان پل هوایی Seoullo 7017 در محفظه هایی با اندازه های مختلف کاشته شده و در گروه هایی خانوادگی منظم شده اند. ترتیب این گروه ها طبق الفبای کره ای است که ترکیب بندی و عطر آنها فضایی شگفت انگیز را در شهر سئول بوجود آورده است.

این پارک خطی به عنوان مجموعه ای از باغ های کوچکتر طراحی شده است که هر کدام از آنها ترکیب بندی، عطر، رنگ و هویت خود را دارند. منظره و گیاهان این باغ های معلق طبق فصل تغییر می کنند. رنگ های روشن برگ های خانواده افراها در پاییز، شکوفه درختان گیلاس در بهار، درختان سوزنی برگ همیشه سبز در زمستان و بوته ها و درختان میوه از جمله چشم اندازهای فصلی این پارک هستند.

با 7 پل معروف جهان آشنا شوید

با ساختمان باگل هوس در مسکو بیشتر آشنا شوید

منبع: فلای تودی

به "پل معلق سئول شاهکار معماری کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل معلق سئول شاهکار معماری کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید