نظرسنجی، هراس آمریکایی ها از وقوع یک تیراندازی کور دیگر

بر اساس نتایج یک نظرسنجی، اکثر آمریکایی ها معتقدند که طی سه ماه آینده یک تیراندازی کور دیگر در این کشور روی خواهد داد.

نظرسنجی، هراس آمریکایی ها از وقوع یک تیراندازی کور دیگر

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که چند روز بیشتر از حادثه های تیراندازی در ایالت های کالیفرنیا، تگزاس و اوهایو نمی گذرد، تقریبا نیمی از آمریکایی ها انتظار دارند که به زودی تیراندازی کور دیگری در آمریکا روی خوهد داد.

بر اساس نتایج نظرسنجی از افکار عمومی که رویترز/IPSOS انجام دادند و نتایج آن روز آدینه منتشر شد، 78 درصد آمریکایی ها اعلام کردند که تیراندازی کور دیگری طی سه ماه آینده روی خواهد داد که 79 درصد آنها انتظار دارند که این تیراندازی، در مقایسه با تیراندازی های اخیر شدیدتر باشد.

10 درصد از شرکت نمایندگان در این نظرسنجی نیز اعلام کردند که انتظار ندارند که طی سه ماه آینده تیراندازی کوری صورت بگیرد و بقیه نیز در این زمینه اظهار نظر نکردند.

این نظرسنجی پس از دو تیراندازی کور در ماه آگوست در الپاسوی تگزاس و دیتون اوهایو و همچنین تیراندازی گیلروی در ایالت کالیفرنیا انجام شد که طی آن 36 نفر کشته شدند. این تیراندازی ها با واکنش های گسترده ای همراه شد و درخواست ها برای تشدید قوانین حمل سلاح افزایش یافت.

بر اساس نتایج نظر سنجی، 69 درصد آمریکایی ها خواستار محدودیت های قوی یا متوسط درباره سلاح هستند.

همچنین این نظرسنجی نشان داد که نیمی از آمریکایی ها که شامل دو سوم دموکرات ها و یک سوم جمهوری خواستار می گردد معتقدند که شیوه ای که مردم درباره مهاجران صحبت می نمایند، اقدامات خشونت آمیز را تشویق می نماید.

یک جوان 21 ساله سفیدپوست به نام پاتریک کروسیس چند روز پیش با حمله به یک مرکز خرید در شهر مرزی ال پاسو تگزاس 20 نفر را به ضرب گلوله کشت و 26 نفر دیگر را زخمی کرد. پلیس تگزاس به نوشته ای از کروسیس دست پیدا نموده که این تیراندازی را در دسته جنایت های ناشی از نفرت قرار می دهد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "نظرسنجی، هراس آمریکایی ها از وقوع یک تیراندازی کور دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی، هراس آمریکایی ها از وقوع یک تیراندازی کور دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید