مقصودلو طلا گرفت، طباطبایی پنجم شد

در انتها دور یازدهم مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان دنیا پرهام مقصودلو مدال طلای این مسابقات را برگردن انداخت و سید محمدامین طباطبایی نیز در رده پنجم ایستاد.

مقصودلو طلا گرفت، طباطبایی پنجم شد

به گزارش خبرنگاران، پرهام مقصودلو در آخرین دیدار خود در رقابت های شطرنج قهرمانی جوانان دنیا مقابل آندری ایسپنکوی روس باخت و با 9.5 امتیاز مدال طلای این مسابقات را بر گردن آویخت. البته او یک دور قبل از انتها رقابت های قهرمانی جوانان دنیا به عنوان قهرمانی رسیده بود. او با 9 پیروزی، یک تساوی و یک شکست به این قهرمانی دست یافت. تنها تساوی او مقابل علیرضا فیروزجا شطرنج باز ایرانی و تنها شکست او مقابل نماینده روسیه بود.مقصودلو توانسته است برای اولین بار در تاریخ شطرنج ایران به مدال طلای قهرمانی جوانان دنیا دست یابد. او استاد بزرگی، قهرمانی در مسابقات مسترز شارجه و قهرمانی در هر سه بخش برق آسا، سریع و استاندارد جام ملت های آسیا را نیز در کارنامه خود دارد. او همچنین با افزایش ریتینگش به بالای 2600 بالاترین ریتینگ رسمی تاریخ شطرنج ایران را از آن خود نموده است.

پورانیک هندی با 8.5 امتیاز، سرگی لبانف روسی با 8.5 امتیاز و آندری ایسپنکو روسی با 8.5 امتیاز به ترتیب در رده های دوم تا چهارم این مسابقات ایستادند.

در این آخرین دور این مسابقات همچنین علیرضا فیروزجا مقابل نارایانان هندی به تساوی رسید، سید محمد امین طباطبایی مقابل ماکسیم واویلون روسی پیروز شد و لرپرزنگنه نیز مقابل ولودار مورزین روسی به برتری دست یافت.

مبینا علی نسب هم در بخش زنان مقابل کمالیدنوف قزاقستانی به تساوی رسید تا با 5 امتیاز در رده 62 قرار بگیرد.

رده بندی شطرنج بازان ایرانی در رقابت های قهرمانی جوانان دنیا:

1- پرهام مقصودلو (2649) با 9.5 امتیاز5- سید محمد امین طباطبایی (2576) با 8 امتیاز10- علیرضا فیروز جا (2582) با 7.5 امتیاز42- شاهین لرپرزنگنه (2491) با 6.5 امتیاز62- مبینا علی نسب (2261) با 5 امتیاز

مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان دنیا به میزبانی ترکیه و در 11 دور از 14 تا 24 شهریورماه برگزار گردید. جایزه این مسابقات برای قهرمان 3 هزار یورو است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مقصودلو طلا گرفت، طباطبایی پنجم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقصودلو طلا گرفت، طباطبایی پنجم شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید