شیکاگو برای دومین سال متوالی، سبزترین شهر امریکا شد

بر اساس تحقیقات جدید، شیکاگو سبزترین شهر در ایالات متحده برای دومین سال متوالی شد. حدود 70 درصد از فضاهای اداری این شهر از انرژی به صورت بهینه استفاده می نمایند که این میزان در سال گذشته 66 درصد بوده است. سایر شهرهایی که در صدر این لیست قرار دارند سان فرانسیسکو، آتلانتا و لس آنجلس هستند.

شیکاگو برای دومین سال متوالی، سبزترین شهر امریکا شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از اینهبیتت، هر ساله شورای املاک تجاری ایالات متحده (CBRE Group) ساختمان های 30 منطقه ایالات متحده را آنالیز و نتایج را با همکاری دانشگاه ماستریخت در هلند ارزیابی می نمایند. این نتایج بر اساس گواهینامه LEED یا Energy Star ارائه می شوند.

نتایج سال جاری نشان داد در مجموع 4600 ساختمان سبز در این 30 منطقه وجود دارد.

دیوید پگو معاون ارشد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی CBRE اظهار داشت که گواهینامه سبز در سال های اخیر به یک عامل در مدیریت ساختمان تبدیل گردیده است. یکی از علل محبوبیت گواهینامه سبز در بخش خدمات این است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند که ساختمان های آنها بر محیط زیست تاثیر منفی نداشته باشد و سرمایه گذاران نیز معتقدند که ساختمان های پایدار ساختمان های بهتری هستند.

با توجه به EPAساختمان های تجاری تقریبا 19 درصد کل انرژی کشور را مصرف می نمایند و به همین دلیل بزرگ ترین منتشرنماینده گازهای مضر در شهرها هستند.

برای مقابله با چنین مشکلی گواهینامه LEED توسط شورای ساختمان سبز نهادینه شد که مواردی مانند سیستم های آب و بهره وری انرژی را ارزیابی می نمایند. برنامه Energy Star خود EPA نیز بر استانداردهای عملکرد سخت افزاری در بخش انرژی متمرکز است.

وی در ادامه اضافه کرد: بسیاری از ساختمان ها با استفاده از این روش کیفیت ساختمان خود را به سرمایه گذاران و مستاجران ارائه می دهند.

شیکاگو برای رسیدن به هدف خود یعنی استفاده 100 درصدی از انرژی های تجدیدپذیر در املاک تا سال 2025 برنامه ریزی هایی انجام داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شیکاگو برای دومین سال متوالی، سبزترین شهر امریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با شیکاگو برای دومین سال متوالی، سبزترین شهر امریکا شد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید