شکست ایران مقابل آمریکا در آخرین بازی دور مقدماتی لیگ ملت ها

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از هفته پنجم لیگ ملت های والیبال 2019 به مصاف تیم ملی آمریکا رفت و با نتیجه سه بر صفر نتیجه را واگذار کرد..

شکست ایران مقابل آمریکا در آخرین بازی دور مقدماتی لیگ ملت ها

به گزارش خبرنگاران، از ساعت 18:30 امروز (یک شنبه) 9 تیر ماه 1398 تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از هفته پنجم (سرانجامی دور مقدماتی) لیگ ملت های والیبال 2019 در بلغارستان به مصاف تیم ملی آمریکا رفت که در سرانجام، با نتیجه سه بر صفر (25-27، 25-21 و 25-19) نتیجه را واگذار کرد.

ترکیب ابتدایی تیم ملی ایران در این مسابقه را سعید معروف، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی، محمدرضا حضرت پور (لیبرو)، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد و پوریا یلی تشکیل دادند، تیم ملی آمریکا نیز با ترکیب جندریک، لانگ لوئیز، پچ، میکاه، گرت، داگوستینو (لیبرو) و هوهمان به مصاف تیم ملی ایران رفت.

ست اول: 25 - 27 آمریکا

با آغاز بازی دو تیم به صورت پایاپای پیش رفتند تا اینکه با عملکرد خوب دفاع روی تور آمریکا، این تیم 6 - 4 از ایران پیش افتاد. با این حال ایران در امتیاز 7 بازی را به تساوی کشاند و با خطای بازیکن آمریکا، 8 - 7 وقت استراحت فنی اول را از آن خود کرد. با ورود دو تیم به زمین ایران عملکرد بهتری در دریافت های اول داشت و توانست با به کارگیری سرعت در خط حمله 11 - 9 از آمریکا پیش بیفتد. آمریکا توانست با بهبود شرایط دریافت های خود، در امتیاز 13 بازی را به تساوی بکشد. در ادامه هم این آمریکا بود که بر اثر برخورد سعید معروف با پوریا یلی، به صورت اتفاقی امتیاز 16 را کسب نموده و 16 - 15 وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کرد.

با ورود مجدد دو تیم به زمین با درخشش میلاد عبادی پور در دریافت های اول و زدن آبشار، ایران توانست 19 - 17 از آمریکا پیش بیافتد تا نلسون رابرت برای این تیم درخواست وقت استراحت کند. با ورود دو تیم به زمین آمریکا دو امتیاز متوالی را گرفته و در امتیاز 19 بازی را به تساوی بکشاند. در ادامه آمریکا 21 - 20 از ایران پیش افتاد که کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کرد اما این وقفه هم برای بهتر شدن شرایط ایران کافی نبود و آمریکا با کسب دو امتیاز دیگر 23 - 21 از ایران پیش افتاد. در نهایت با درخشش علی اصغر مجرد در دفاع روی تور، ایران توانست در امتیاز 23 بازی را به تساوی بکشاند. در ادامه چند امتیاز رد و بدل شد تا اینکه آمریکا دو امتیاز متوالی را کسب کرد و 27 - 25 ست نخست بازی را با فزونی پشت سر گذاشت.

ست دوم: 21 - 25 آمریکا

با آغاز بازی در این ست ایران عملکرد بهتری داشت و با درخشش مجرد در خط سرویس دو امتیاز پیش افتاد. با اشتباه سعید معروف آمریکا توانست فاصله را به یک امتیاز کاهش دهد، اما با خطای بازیکنان آمریکا ایران توانست فاصله را بار دیگر افزایش داده و 8 - 5 وقت استراحت فنی اول را از آن خود کند. با ورود دو تیم به زمین آمریکا عملکرد بهتری در زدن سرویس داشت و با درخشش پچ اختلاف سه امتیازی را جبران نموده و 10 - 9 پیش افتاد. دو تیم به صورت پایا پای پیش رفتند تا اینکه ایران 14 - 13 از آمریکا پیشی گرفت. در ادامه ایران با درخشش گرت و هوهمان دو امتیاز متوالی را کسب نموده و 16 - 15 وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کرد.

با آغاز مجدد بازی آمریکا روند خوب خود در زدن سرویس را ادامه داد و توانست 18 - 16 از ایران پیش بیافتد تا کولاکوویچ را مجبور به تقاضای وقت استراحت کند. با دریافت خوب شفیعی در انتهای زمین ایران در نهایت با آبشار عبادی پور بازی را در امتیاز 21 به تساوی کشاند تا سرمربی آمریکا تقاضای وقت استراحت کند. با اشتباه یلی در زدن آبشار آمریکا دو امتیاز دفاع را کسب کرد تا 23 - 21 از ایران پیش بیافتد و کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. با ورود دو تیم به زمین باز هم این آمریکا بود که دو امتیاز متوالی دیگر را کسب کرد تا 25 - 21 پیروز ست دوم بازی گردد.

ست سوم: 19 - 25 آمریکا

با آغاز ست سوم ایران توانست 2 بر یک از حریف خود پیش بیافتد. با درخشش هوهمان در خط حمله و سرویس، آمریکا توانست 5 - 2 از ایران پیش بیافتد تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. با ورود دو تیم به زمین ایران توانست با سرویس های خوب میلاد عبادی پور دریافت های اول آمریکا دچار مشکل نموده و 5 - 5 بازی را به تساوی بکشد. با وجود ناهماهنگی در خط حمله ایران، آمریکا توانست 8 - 7 وقت استراحت فنی اول را کسب کند. با ورود دو تیم به زمین ایران دو امتیاز متوالی را کسب نموده و 10 -9 از آمریکا پیش افتاد. دو تیم به صورت پایا پای پیش رفتند تا اینکه با خطای تور بازیکن آمریکا، وقت استراحت فنی دوم با نتیجه 16 - 15 برای ایران کسب شد.

با ورود دو تیم به زمین باز هم این آمریکا بود که با سرویس های خوب گرت دریافت های ایران را دچار مشکل نموده و 21 - 19 پیش افتاد تا کولاکوویچ بار دیگر تقاضای وقت استراحت کند. با ورود مجدد دو تیم به زمین باز هم این آمریکا بود که دو امتیاز دیگر را کسب نموده و فاصله را به 5 امتیاز افزایش داد. در نهایت آمریکا با دفاع روی تور لانگ لوئیز 25 - 19 ست سوم این دیدار را نیز با فزونی پشت سر گذاشت تا سه بر صفر پیروز این بازی گردد.

تیم ملی ایران با 12 برد سه باخت (مقابل آمریکا، برزیل و فرانسه) و کسب 36 امتیاز در سرانجام دور مقدماتی به مرحله نهایی راه یافت. دور فینال این رقابت ها از 19 تیر در شیکاگو آمریکا برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شکست ایران مقابل آمریکا در آخرین بازی دور مقدماتی لیگ ملت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست ایران مقابل آمریکا در آخرین بازی دور مقدماتی لیگ ملت ها"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید