رایزنی برای اشتغال فارغ التحصیلان تئاتر در وزارت آموزش و پرورش

رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت طی جلسه ای با کمیسیون فرهنگی مجلس، مقرر شد این کمیسیون برای جذب و اشتغال زایی فارغ التحصیلان جوان تئاتر با وزارت آموزش و پرورش رایزنی کند.

رایزنی برای اشتغال فارغ التحصیلان تئاتر در وزارت آموزش و پرورش

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، کوروش زارعی رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به جلسه اخیر برگزار گردیده در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره تئاتر و تئاتر دانشگاهی، به مهر گفت: جلسه ای با حضور مدیران تئاتری در کمیسیون فرهنگی مجلس برگزار گردید که طی آن راجع به جشنواره تئاتر دانشگاهی و حمایت از تئاتر دانشگاهی صحبت شد و اینکه نهادهای مختلف در راستای برگزاری جشنواره تئاتر دانشگاهی هم افزایی و هم گرایی داشته باشند.

وی ادامه داد: در آن جلسه وضعیت بودجه تئاتر و اینکه این بودجه مناسب تئاتر کشور نیست مطرح کردیم و قرار شد کمیسیون فرهنگی مجلس جلسه ای را با دستگاه ها و نهادهایی که در زمینه تئاتر هزینه می نمایند، برگزار کند و طی آن نتیجه ای درباره بودجه و حمایت از این هنر تأثیرگذار داشته باشند تا دوستان سازمان برنامه و بودجه و همچنین مجلس شورای اسلامی تغییری در بودجه تئاتر ایجاد نمایند.

زارعی متذکر شد: اگر بودجه تئاتر این میزان ناچیز باشد و گروه ها همچنان به سمت فروش گیشه سوق داده شوند، ادامه این جهت به ابتذال در تئاتر منجر می گردد. بودجه ناچیز مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد که متأسفانه همین بودجه ناچیز هم به طور کامل محقق نمی گردد، باید افزایش پیدا کند.

این هنرمند و مدیر تئاتری با بیان اینکه توجه بیشتر مسئولان به تئاتر به عنوان رسانه ای تأثیرگذار و همچنین افزایش مخاطب تئاتر از دیگر بحث هایی بود که در جلسه با کمیسیون فرهنگی مجلس شورای مطرح شد، شرح داد: آقای امیرحسین حریری رئیس مرکز تئاتر مولوی هم در این جلسه در رابطه با وضعیت اشتغال زایی فارغ التحصیلان جوان تئاتر صحبت کرد.

رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری یادآور شد: مقرر شد تا کمیسیون فرهنگی مجلس با مسئولان وزارت آموزش و پرورش جلساتی داشته باشند تا زمینه جذب جوانان فارغ التحصیل تئاتر در وزارت آموزش و پرورش فراهم گردد. به این طریق تئاتر دانش آموزشی نیز می تواند شکل بگیرد که بر بدنه تئاتر ایران بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

زارعی در انتها سخنان خود اظهار کرد: در این جلسه قرار شد برای جشنواره تئاتر دانشگاهی نیز ردیف بودجه ای در وزارت علوم در نظر گرفته گردد تا بتواند به صورت مستقیم و مستقل از این جشنواره حمایت کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رایزنی برای اشتغال فارغ التحصیلان تئاتر در وزارت آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی برای اشتغال فارغ التحصیلان تئاتر در وزارت آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید