ثبت 40 انجمن میراث فرهنگی روستایی در بردسکن

مدیر میراث فرهنگی بردسکن از تشکیل 12 انجمن میراث فرهنگی در روستاهای این شهر اطلاع داد و گفت: با تشکیل این انجمن ها، تعداد انجمن های میراث فرهنگی در روستاهای این شهرستان به عدد 40 رسید.

ثبت 40 انجمن میراث فرهنگی روستایی در بردسکن

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، احمد صابری زارع بابیان این مطلب اضافه کرد: این شهرستان حدود 70 روستا دارد که در 30 روستای دیگر باید انجمن میراث فرهنگی تشکیل گردد.

او اظهار کرد: انجمن های میراث فرهنگی بازوی پرتوان مردمی در راستای اجرای اساسنامه انجمن های میراث فرهنگی کشور و باهدف اصلی حفظ و حراست از مواریث فرهنگی سرزمین پهناور ایران زمین و همچنین توسعه و ترویج صنایع دستی و گردشگری در روستاها و مراکز استان، شهرها و بخش ها تشکیل می گردد.

مدیر میراث فرهنگی بردسکن ادامه داد: از این حیث و با این هدف مهم با توجه به وجود 220 جاذبه گردشگری اعم از تاریخی، طبیعی، تاریخی و فرهنگی، در مردادماه امسال تعداد دوازده انجمن میراث فرهنگی در روستاهای عبدل آباد، سیف آباد، رحمانیه، کلاته نو، درونه، کاسف، مظفرآباد، خنجری، کوشه، ماراندیز، خرم آباد، کلاته برق تشکیل شد.

او یادآور شد: در انجمن های روستایی، دهیاران به عنوان رئیس انجمن، نماینده میراث فرهنگی دبیر انجمن وپنج نفر نیز معتمد محلی و نمایندگان بعضی ادارات ازجمله معلمان بومی روستا عضو هستند و به عنوان بازوی توانمند مردمی، میراث فرهنگی را در جهت اهداف عالیه خودیاری می نمایند.

منبع: میراث آریا

به "ثبت 40 انجمن میراث فرهنگی روستایی در بردسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 40 انجمن میراث فرهنگی روستایی در بردسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید