تهیه بسته اجرایی عبور از شرایط تحریم در وزارت ارتباطات

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای عبور از شرایط تحریم، بسته اجرایی این شرایط را تهیه و تدوین نموده است.

تهیه بسته اجرایی عبور از شرایط تحریم در وزارت ارتباطات

به گزارش خبرنگاران، با توجه به خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های یکجانبه و نوسانات نرخ ارز، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بسته اجرایی ویژه ای برای عبور از شرایط جدید را در دستور کار خود قرار داد.

سیروس موثقی با اعلام این خبر، گفت: در این بسته اجرایی چالش های پیش رو در پنج محور آنالیز و برای هر محور راهکارهایی تهیه گردیده که پس از تصویب در ستاد اقتصاد مقاومتی عملیاتی می گردد.

وی اضافه نمود: ورود کالاهای واسطه برای توسعه و نگهداری شبکه، تامین زیرساخت های ارائه خدمات فضایی، ترکیب سهامداری اپراتورهای ارتباطی، جابجایی و انتقال ارز و افزایش قیمت تمام گردیده محصول و خدمات بخش ICT ناشی از آزادسازی ارز، پنج محوری هستند که در قالب این بسته اجرایی تهیه و تدوین گردیده اند.

تعدیل نرخ ارز در قراردادهای پیمانکاری، استفاده از ظرفیت بازار سرمایه و بورس برای تغییر ترکیب سهامداری اپراتورهای مخابراتی غیردولتی بر اساس مصوبات و مجوزهای اخیر صادره از نهادهای بالادستی و حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان کالا و خدمات با کیفیت داخلی، از مهمترین راهکارهای ارائه گردیده برای تصویب در ستاد اقتصاد مقاومتی است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح داد: این بسته اجرایی با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور، همکاری دستگاه های تابعه و بهره گیری از توان کارشناسی و نخبگان بخش خصوصی حوزه ICT، تدوین گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تهیه بسته اجرایی عبور از شرایط تحریم در وزارت ارتباطات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با تهیه بسته اجرایی عبور از شرایط تحریم در وزارت ارتباطات

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید