بهترین جایگزین های ظروف یکبار مصرف پلاستیکی چیست؟

یک کارشناس بهداشت گفت: ظروف پلاستیکی آسیب های زیادی به سلامتی افراد و محیط زیست وارد می نمایند، بنابراین باید این ظروف با ظروف مناسب جایگزین شوند.

بهترین جایگزین های ظروف یکبار مصرف پلاستیکی چیست؟

فاطمه شکری داریان کارشناس بهداشت در گفت وگو با خبرنگار ، درباره ضرر های توزیع مواد غذایی داغ در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی اظهار کرد: بر اثر تماس مواد غذایی داغ با ظروف پلاستیکی، موادی سمی از این ظروف آزاد می شوند، بنابراین وقتی این مواد غذایی را مصرف می کنیم، مواد سمی وارد بدنمان می شوند و به ما آسیب می رسانند.

ظروف پلاستیکی چند سال در طبیعت باقی می مانند؟

او اعلام کرد: اثر مخرب دیگر ظروف پلاستیکی، رهاسازی این ظروف در محیط زیست است، تخمین زده می گردد که این ظروف بین 200 تا 400 سال در طبیعت باقی می مانند بنابراین آب، خاک و هوا آلوده می شوند.

این کارشناس بهداشت اضافه کرد: کشور های آمریکایی و اروپایی تصمیم گرفته اند تا سال 2021 مصرف ظروف پلاستیکی را ممنوع نمایند.

شکری داریان تاکید نمود: ظروف گیاهی و کاغذی نسبت به ظروف پلاستیکی ایمن تر هستند بنابراین باید این ظروف جایگزین ظروف پلاستیکی شوند.

او توضیح داد: غذا های نذری را باید در نخستین فرصت از ظروف پلاستیکی به داخل ظروف مناسب منتقل کنیم، این غذا ها را حداکثر تا سه روز پس از توزیع می توان در یخچال نگه داشت، ولی بهتر است که غذا های نذری در همان روز میل شوند.

شکری داریان یادآوری کرد: افراد باید پس از مصرف مواد غذایی، زباله های خود را درون سطل زباله بیندازند، در غیر این صورت ممکن است این زباله ها به آب های روان و تصفیه خانه ها راه پیدا و آب و خاک را آلوده نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بهترین جایگزین های ظروف یکبار مصرف پلاستیکی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین جایگزین های ظروف یکبار مصرف پلاستیکی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید