باید با صادرکنندگان مجوزهای غیر قانونی برای ساخت و سازها برخورد گردد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه ساخت و سازهای غیر قانونی باعث تضییع حقوق شهروندی می گردد، گفت: معاونت امور عمرانی و ریاست سازمان شهرداری ها باید دستور العمل واحدی برای برخورد با مجوزها غیر قانونی صادر کند. هیچ یک از شهرداری ها حق تراکم فروشی نباید داشته باشند.

باید با صادرکنندگان مجوزهای غیر قانونی برای ساخت و سازها برخورد گردد

سید احسن علوی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به ضرورت برخورد و جلوگیری از صدور مجوزهای غیر قانونی ساخت و ساز اعلام کرد: متأسفانه تراکم فروشی به یک اصل در شهرداری ها تبدیل شده است و در سنوات قبل متأسفانه تراکم فروشی به منبع درآمد شهرداری ها تبدیل شده بود. کمیسیون ماده 100 شهرداری باید جلوی این تخلفات را می گرفت نه اینکه از این طریق به منبع درآمدی برای شهرداری ها تبدیل شود.

وی در ادامه اظهار کرد: فلسفه وجودی کمیسیون ماده 100 در شهرداری ها مقابله با صدور مجوزهای غیر قانونی است. متأسفانه ما امروز شاهد هستیم در کوچه های باریکی که حتی یک ماشین هم نمی تواند عبور کند مجوز ساخت آپارتمان های هفت یا هشت طبقه صادر شده است.

نماینده مردم سنندج در مجلس توضیح داد: صدور مجوزهای غیر قانونی برای ساخت و ساز باعث اختلال در تردد و بروز مسائل عدیده ای می شود. به عبارت دیگر به نوعی حقوق مردم تضییع می شود. شهرداری ها نباید چنین مجوزهایی را صادر نمایند.

وی در ادامه تاکید نمود: کمیسیون ماده 100 باید در برابر افرادی که مجوزهای ساخت غیر قانونی صادر می نماید، قد علم کند. معاونت امور عمرانی و ریاست سازمان شهرداری ها باید دستور العمل واحدی برای برخورد با این مجوزها صادر کند. هیچ یک از شهرداری ها حق تراکم فروشی نباید داشته باشند و باید به طور متمرکز با افرادی که چنین مجوزهایی صادر می نمایند برخورد شود.

علوی در سرانجام گفت: اخیراً شهرداری تهران در این زمینه فعال شده است که این امر باید در تمام کلانشهرها اتفاق افتد. در صورت عدم برخورد شهرداری ها مدعی العموم می تواند به این موضوع ورود نموده و برخورد لازم را انجام دهد چراکه ساخت و سازهای غیر قانونی حقوق شهروندی را ضایع می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باید با صادرکنندگان مجوزهای غیر قانونی برای ساخت و سازها برخورد گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید با صادرکنندگان مجوزهای غیر قانونی برای ساخت و سازها برخورد گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید