بازدید معاون صنایع دستی از چند کارگاه در سیستان و بلوچستان

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر به استان سیستان و بلوچستان، از تعدادی از کارگاه های صنایع دستی در این استان بازدید کرد.

بازدید معاون صنایع دستی از چند کارگاه در سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان، پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، عصر امروز چهارشنبه 9 مرداد 98، از کارگاه های صنایع دستی در شهرستان زاهدان بازدید و با تعدادی از هنرمندان از نزدیک گفت و گو کرد.

او از کارگاه جواهرسازی، کاروانسرای ملک، خانه مینایی حاشیه شهر و... بازدید به عمل آورد.

محمودیان در حاشیه این بازدیدها اظهار کرد: سفر امروز بهانه ای بود برای دیدار با صنعتگران پرتوان استان و این که بتوانیم جوابگوی مسائل صنعتگران باشیم و راهکاری به دست بیاوریم تا در سال رونق فراوری، شاهد شکوفایی این صنعت در استان باشیم.

او اضافه نمود: پیش از این روستای کلپورگان به عنوان اولین روستای سفال دنیا و به دنبال آن شهرستان ایرانشهر به عنوان شهر ملی سوزن دوزی به ثبت رسیده بود و امروز نیز حامل خبری خوب برای استان هستیم که روستای تنگه سرحه نیز به عنوان روستای ملی حصیربافی به ثبت رسید.

محمودیان اضافه نمود: امیدواریم همان طور که ثبت سفال کلپورگان باعث رونق این روستا شد، ثبت تنگه سرحه به عنوان روستای ملی حصیربافی تحول خوبی به وجود آورد.

منبع: میراث آریا

به "بازدید معاون صنایع دستی از چند کارگاه در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید معاون صنایع دستی از چند کارگاه در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید