اصلاح آیین نامه ارتقای اساتید با محور حل مسائل کشور

عبدالرضا باقری در مصاحبه با خبرنگاران درباره اصلاحات آیین نامه ارتقاء اساتید گفت: آیین نامه ارتقاء اساتید همان چه که پیش از این مصوب گردیده بود، به قوت خود باقی است.

اصلاح آیین نامه ارتقای اساتید با محور حل مسائل کشور

وی ادامه داد: اما در ماده 5 این آیین نامه ظرفیتی پیش بینی گردیده که بر اساس آن به موسسات آموزشی اختیار می دهد در قالب ماموریت هایی که دارند، بتوانند فعالیت هایی را که منجر به حل معضلات کشور می گردد به فعالیت های پژوهشی خود اضافه و از این طریق امتیازی نیز برای ارتقای اساتید ایجاد نمایند.

قائم مقام وزیر علوم اعلام نمود: برخی از موسسات آموزشی از این ظرفیت استفاده نموده و کارگروه هایی در حوزه های علوم پایه، کشاورزی، هنر، مهندسی و علوم انسانی تشکیل داده اند. در این کارگروهها مواردی که به نظر می آید با استفاده از آنها می توان معضلات کشور را رفع کرد، معین و به آیین نامه ارتقا اضافه می گردد.

وی ادامه داد: مواردی که اضافه گردیده به هیات ممیزه دانشگاه ها و موسسات ارائه می گردد، اگر تصویب شد به هیات ممیزه مرکزی بازگشته و مبنای عمل ارتقا قرار می گیرد.

باقری در خصوص اینکه آیا تا سرانجام مهر ماه، اصلاحات مذکور در آیین نامه اعمال گردیده و به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد، گفت: ممکن است آنالیز ها بیشتر از مهر ماه طول بکشد برای همین در حال حاضر آیین نامه قبلی ارتقاء که مصوب گردیده بود، مبنای عمل در دانشگاه ها است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اصلاح آیین نامه ارتقای اساتید با محور حل مسائل کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح آیین نامه ارتقای اساتید با محور حل مسائل کشور"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید